OSB Fiyatları, panel, shingle, OSB2 ve OSB3 standartları. 18mm,15mm, 11mm, 10mm ölçüleri. SFC, Bulgar, Kanada, Alman, Türk Osb ve Kronospan. Pineboard yonga levha.
16:1025
Osb Fiyatları - Toptan ve Perakende Osb Ürünleri
Osb Panel, Levha
Osb Ölçüleri ve Fiyatlar

Alman OSB 2 - 9mm 


Malzeme Avrupa Sarı Çam 'dan imal edilmesi sebebiyle yüzeyi ,diğer OSB 'lere göre daha sarı ve parlaktır. Özellikle daha dekoratif yüzey elde edilmek istenen yerlerde ve kalitenin arttırılması düşünülen yapı uygulamalarında kullanılmaktadır. 

 • Alman OSB 2 - 9mm  En : 1220mm 
  Boy : 2440mm 
  Ağırlık : 16.9000 
  Ağaç Türü : Sarıçam 
  Üretici : Agepan 
  Üretim Yeri : Almanya 

  Alman OSB 2 - 9mm 

  OSB (Oriented Standart Boards) Sınıflandırma ve Formülasyonu
  - Yönlendirilmiş yonga levha. - OSB levha yongalarının, belli bir şekli ve kalınlığı bulunmaktadır. Çok tabakalı levha elde edebilmek amacı ile yongalar, birleştirici ünite yardımıyla pres edebilmektedir. - Levhaların dış tabakalarındaki yongalar, levhanın uzun aksı yönünde serilmektedir. - Orta tabakadaki yongalar, dış tabakadaki yongalara dikey istikamette serilmektedir.

  Alman OSB Yonga Levha Kategorileri
  EN 300 Avrupa normlarının belirlediği teknik ve üretim özelliklerine göre, OSB Levhaları 4 kategoriye ayrılmaktadır : OSB1, OSB2, OSB3 ve OSB4 - Alman OSB2 – kuru ortamlarda kullanılan taşıyıcı konstrüksiyon levhaları - Alman OSB3 – rutubetli ortamlarda kullanılan taşıyıcı konstrüksiyon levhaları Mükemmel fiziksel, mekaniksel özellikleri ve form zenginliği sayesinde Alman OSB ürün gamı, uygulama alanlarında yeni imkanlar sağlamaktadır. Kullanım alanları ; - taşıyıcı zemin konstrüksiyonu, - duvar kaplamaları, - çatı kaplamaları altında, - depo, ambar, sahne, tribün yapılarının inşaatında, - mağaza ve fuar standı yapımında, - ambalaj ve paket sektörü, olarak özetlenebilir. Alman OSB, yüksek kaliteli bir Avrupa ürünü olup boyutsal stabilite ve yüklemeye dayanıklılık gerektiren durumlarda konstrüktif amaçlarla kullanılabilir.
  Alman OSB Levhaların Avantajları
  - Yonga katmanlarının birbirlerine dik yönlerde serilmesi sayesinde elde edilen yüksek mukavemet. - Ana eksende yüksek mukavemet - Kolay işlenebilirlik - Ekolojik ve biyolojik açıdan zararsız olması - Ürünün doğal görünüşü ile tercih edilir olması - Ahşap malzemesinin %100’ünün kullanılması ve kolay geri dönüşüm imkanları.
  Alman OSB 2
  Alman OSB 2, EN 300 standardının şartlarına uygun olarak üretilmektedir. Levhaların teknik parametreleri, kuru ortamda kullanılan taşıyıcı konstrüksiyon imalatına tamamen uygundur. Alman OSB 2 Uygulama Alanları : - İç mekan inşaatlarında duvar panelleri, zemin panelleri ve konstrüksiyonları gibi. - Döşemeli mobilya imalatlarının, taşıyıcı konstrüksiyonlarında - Dekoratif malzeme olarak - Raf üretiminde - Nakliye için ambalaj üretiminde (likid nakliyesi hariç) - Nakliyede yükün sıkıştırılması amacı için
  Üretilen Ürünlerin Boyutları
  OSBBoyutlarıKalınlığıPalet Levha Adedi
  Alman OSB 2 Standart Levha2440 x 12209 mm106
  11 mm88
  15 mm63
  18 mm53
  Alman OSB 2 Teknik Özellikleri
  OSB 2

  Zımparalı ve Zımparasız standart levha
  Uygulanan Test MetoduÖlçü BirimiKalınlıklar (mm) / Şartlar
  6 – 10> 10 < 1818 – 25
  Yoğunluk EN 323Kg/m3670+/-10%630+/-10%610+/-10%
  Eğilme / Bükülme mukavemeti

  - ana eksen boyunca

  - ek eksen boyunca


  EN 310

  AN 310


  N/mm2

  N/mm2


  22

  11


  20

  10


  18

  9
  Uzama elastik modülü

  - ana eksen boyunca eğilmesi

  - ek eksen boyunca eğilmesi


  EN 310

  AN 310


  N/mm2

  N/mm2


  3500

  1400


  3500

  1400


  3500

  1400
  Levha yüzeyine dik yönde çekme dayanımı EN 319N/mm30,340,320,30
  24 saat suda şişme miktarıEN 317%202020
  Boyut Toleransları

  - kalınlığına (zımparalılar için)

  - kalınlığına (zımparasızlar için)


  EN 324-1

  AN 324-1


  mm

  mm


  +/- 0,3

  +/- 0,8


  +/- 0,3

  +/- 0,8


  +/- 0,3

  +/- 0,8
  - boyu

  - eni
  En 324-2

  mm

  mm


  +/- 3

  +/- 3


  +/- 3

  +/- 3


  +/- 3

  +/- 3
  Dikdörtgen form toleransıEN 324-2mm/m222
  Levhada su miktarıEN 322%2-122-122-12
  Serbest formaldehid miktarıEN 120Class A1 <= 8mg/100g
  Kullanılan Yapıştırıcı ÇeşidiCarbamide fromaldehyde/dyisocyanade/ carbamide fromaldehyde
  Yanma grubu yanabilenler;DIN 4102

  CSN 730862
  B2

  C3
  Yukarıda belirtilen değerler, rutubet oranı %65 ve 20 C derecede ısı miktarında tespit edilmiştir.
  Alman OSB Levhaların, Muhafaza, Depolama ve Nakliyesi
  Alman OSB Levhaları, paletler halinde muhafaza edilmektedir. Levha kenarları mukavva ile kaplanmış, yivli-zıvanalı levhaları içeren paletler ise kraft kartonlar ile tamamen kaplanmıştır. Levhaların en hassas noktaları olan kenar alınlarını ise mutlak suretle sudan korumak gerekmektedir. Yükleme ve boşaltma sırasında (özellikle yivli – zıvanalı levhalarda) kenarlara zarar verilmemesine özen gösterilmelidir. Nakliye mesafesi uzun olduğu takdirde veya ürünün uzun süreli depolanması durumunda kenar şeritlere extra koruma sağlanmalıdır. Levhalar, yeterli miktarda düzgün destekler (mesafesi maksimum 600 mm olacaktır.) üzerine yatık bir şekilde istiflenmeli, veya orijinal paletlerinde muhafaza edilmelidir. Levhalar, güneş ışığına ve UV ışınlarına direkt maruz kaldığı takdirde, zamanla renklerinin değişebileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Yukarıda tarif edilen durum, levhaların hem dekoratif amaçlı kullanımı, hem de depolama sırasında dikkate alınmalıdır. Ancak OSB levha yüzeyindeki renklerin değişmesi, levhaların teknik özelliklerine veya kalitesine kesinlikle kesinlikle etkide bulunmamaktadır.
  Alman OSB Levhaların Montajı
  Alman OSB levhaların sabitlenmesi sırasında vida, çivi veya konektör (bağlaç) kullanılmaktadır. Korozyona dayanıklı sabitleme parçalarının kullanımı, bağlı levhaların kullanım ömrüne direkt etki etmektedir. Taşıyıcı konstrüksiyonlarda, korozyona dayanıklı taşıma elemanlarının kullanımına mutlak dikkat edilmelidir. Zımparalı OSB levhalarının ilgi çeken dekoratif görünümü tamamen kullanımına etki etmektedir. Üzerilerine cila, vernik veya diğer koruyucu malzeme uygulanması, levhalarının yüzeyindeki boşluklara nüfuz ederek yüzeydeki yonga parçacıklarının ayrışmasına yol açabilir. Böyle bir durum, %100 doğal bir malzeme olan OSB için olağan sayılmaktadır. Zımparasız levhalarının yüzeyinin işlenmesi ve su bazlı koruyucu malzemelerinin kullanımı, levhaların şişmesine sebep olabilir. Cilalama işlemini uygulamadan önce yüzeylerin temiz, kuru ve zımparalanmış olmasına mutlak dikkat edilmelidir. Belli bir cila sistemi uygulanmadan önce bir örneğe cilalama denemesinin yapılması önemle tavsiye edilmektedir. Kesilme, zımparalanma ve delik açılması: Tıpkı masif ahşap gibi Alman OSB sorunsuz kesilebilir, frezelenebilir, kelepçe ile sabitlenebilir. OSB levhalarının kesilme işlemi için her türlü bilinen orman ürünü el aletleri ile yapılabilmektedir. Not : Levhaların fazla rutubetli olması, kesme sırasında levhanın kalitesine direkt etki etmektedir.

Osb Çeşitleri ( Alfabetik )